KONYA > HABERLER > SÜ Almanya`ya Öğrenci Gönderiyor

SÜ Almanya`ya Öğrenci Gönderiyor

Almanya`ya gidecek öğrenciler SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan`ı makamında ziyaret etti. Program hakkında bilgi veren Çumra Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Er, okul olarak bugüne kadar 30 öğrencilerini staj için yurt dışına gönderdiklerini belirterek, "Leonardo Da Vinci programı çerçevesinde her yıl 10 öğrencimizi staj yapmaları için yurt dışına gönderiyoruz. Bu yıl da 10 öğrencimizi staj yapmaları için Almanya`ya gönderiyoruz. Bu öğrenciler burada öğrendikleri bilgileri orda uygulama fırsatı bulacaklar. 13 hafta sürecek kurs öncesi bu öğrencilerimize pedagojik ve dil kursu verdik" dedi.
SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ise Meslek Yüksekokulları`nın Türkiye`nin geleceği için çok önemli kurumlar olduğunu dile getirerek, "Biz de bu önemin farkında olarak Meslek Yüksekokullarımıza ayrı bir önem verdik. Çünkü Avrupa`da bu okulların ayrı bir önemi vardır. Biz bu konuda bütçemizin el verdiğince bu okullarımızı ileriye taşımak için uğraşıyoruz. Hükümetlerinde bu okullara önem vermesini istiyoruz çünkü ara eleman konusunda Türkiye`nin büyük bir sıkıntısı var. Biz üniversite olarak bir değişim rüzgarı başlattık ve akademisyenler, öğrenciler, yöneticiler el ele vererek bu üniversitesi bir marka haline getireceğiz" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından SÜ Rektörü Okudan, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kaynak : İHA
Tarih: 19.07.2007 13:55:44
Etiketler: konya-selçuk-üniversitesi-almanyaya-öğrenci-gönderiyor
Selçuk Üniversitesi (SÜ), Leonardo Da Vinci programı çerçevesinde, Çumra Meslek Yüksekokulu`nda okuyan 10 öğrencisini staj yapmaları için Almanya`ya gönderiyor. Öğrenciler 13 hafta boyunca şeker üretimi konusunda staj görecek.
  • KONYA LIFE DERGİSİ

  • 2 ayda bir yayınlanan Konya'nın Kültür sanat gezi alışveriş ve gurme dergisi. Şehri bizimle yeniden keşfedin.

  • Konya Life